Registrace | Zapomenuté heslo?

Hledání

Rubriky

O mé maličkosti ...

... profesně

Informačními technologiemi se zabývám již téměř 25 let. Jako absolvent mat/fyz oboru na Gymnásiu v Ústí nad Labem, které jsem absolvoval v roce 1986, jsem sbíral zkušenosti na 8bitech typu IQ151, PMD-85, později ZX Spectrum, Sharp, ATARI, Commodore a další.

 

Jako zaměstnanec jsem pracoval jako operátor na počítačích JSEP, konkrétně M4030 v PORS 011 Praha a EC1021 a EC1027 v Severočeské armaturce a.s. v Ústí nad Labem, kde jsem později zastával funkci programátora a systémového programátora.

 

V SČA jsem potkal první XT a AT počítače, na které byla postupně převáděna agenda z velkých sálových počítačů. Osobně jsem byl spoluautorem mzdové agendy na platformě relační databáze Paradox, která v SČA fungovala téměř do roku 2000.

 

Následně již jako živnostník jsem od roku 1994 spolupracoval na návrzích a realizacích prvních sítí typu Arcnet a Ethernet. kromě jiného jsem působil jako rektor při ČVTS v Ústí nad Labem na školeních a kurzech pro OS Windows 95, pozdě Windows 98 a balíky produktů Office.

 

V Praze jsem zastával místo laboranta a technika na Fyziologickém ústavu AV ČR v oddělení radiometrie, kde jsem prováděl a zpracovával výsledky experimentů a pracoval na automatických přístrojích pro měření radioaktivity Canberra Packard, Minaxi a dalších ...

 

Po přestupu do soukromého sektoru jsem pracoval jako vývojář ve společnosti ASAP Consulting, s.r.o., zabývající se internetovými aplikacemi a poradenstvím v oblasti IT. Úspěšně jsem během působení v této firmě připravil a provedl certifikací tři společnosti dle normy ISO 9001, včetně zavedení nebo úpravy firemních informačních systémů.

 

Od roku 2008 jsem opět OSVČ a věnuji se poskytování služeb uvedených na tomto webu.

 

Ovládám nebo alespoň znám desítky vývojářských platforem, namátkou od těch nejstarších: Assemblery pro 8bity i PC a systémy IBM360/70. Pascal, Basic :), C++, Cobol, Fortran a řadu databázových platforem, Visual Basic pro produkty Microsoftu. V současné době se věnuji zejména PHP a Javascriptu a správě linuxových serverů.

 

... osobně

Nyní jsem hrdý otec dcery Adélky a syna Oldřicha. Přesto pracuji a podnikám dále v plném rozsahu, neboť rodina si vyžaduje řádné hmotné zabezpečení a charakter mého podnikání to umožňuje.

 

Ve volném čase se zajímám o letectví, jsem aktivní modelář a pilot. Aktivně se věnuji hudbě v severočeské zábavové kapele B-Band, se kterou obrážím o víkendech zábavy a akce na severu Čech.

Přihlásit se

Registrace

Zapomenuté heslo?

Aktuality

01.08.2011

Pokud máte amatérskou kapelu a chcete se prezentovat na internetu, mohla by Vás zajímat následující nabídka.

Více ...

Zobrazit všechny aktuality ...

Grafika a PHP kód ©2011 Jan Bělka

Zásady ochrany osobních údajů